خط لبخند چیست؟

خط لبخند چیست؟  بنظر شما خط لبخند به طور مثبت یا منفی بر روی زیبایی صورت تاثیر می گذارد؟ راه های از بین بردن خط لبخند چیست؟ با مایا همراه باشید تا جواب این سوالات و اطلاعات دیگری در مورد زاویه سازی فک و صورت را بدست آورید. و با خاصیت های دستگاه زاویه سازی فک هم بیشتر آشنا شوید. 

زاویه سازی صورت


امروزه دغدغه ی اصلی خانم ها و آقایان داشتن صورت زیبا و متناسب است. جزئیات موجود در چهره به خصوص تناسب و هماهنگی بین اجزای مختلف صورت  باعث تفاوت ما با یکدیگر می شود. این تناسب در اجزای صورت ممکن است بر اساس دلایل مادرزادی دارای نواقصی باشد و یا به دلایل محیطی و زیستی دچار تغییر شود که در این صورت زاویه سازی صورت به ما کمک خواهد کرد. در واقع زاویه سازی صورت از طریق زاویه سازی فک انجام می شود‌. البته لازم به ذکر است که از زاویه سازی صورت و فک فقط برای رفع نواقص استفاده نمی شود بلکه بسیاری از جوان ها هم در بین آقایان و هم در بین خانم ها برای داشتن صورت زیبا و با زاویه های حاد و البته جذاب تر شدن از زاویه سازی فک و صورت استفاده می کنند. روش های مختلفی برای زاویه سازی فک که باعث زاویه سازی صورت می شود، وجود دارد که با توجه به چهره هر شخص و هدفش از انجام زاویه سازی فک یکی از روش ها توسط متخصصین مایا انتخاب می شود. و برنامه اختصاصی زاویه سازی فک به شما ارائه می‌شود ، شما حتی می‌توانید زاویه سازی فک در خانه را هم با انجام یکسری تمرینات خاص جزو انتخابات خود قرار دهید.

زاویه سازی فک در واقع از واژه یونانی Orthognathic ساخته شده است. همچنین به زاویه سازی صورت کانتورینگ یا مدلینگ چهره نیز می گویند. بنابراین زاویه سازی صورت و فک در اصل مجموعه ایی از اقدامات است که باعث اصلاح تمام ناهنجاری های موجود در صورت و فک و داشتن صورت زیبا می شود. در زاویه سازی صورت و فک فرم چهره به شکل دلخواه تبدیل و نواقص و عیب های ظاهری صورت به خصوص در منطقه فک برطرف می شود. برای مثال کشیده شدن فک و تبدیل آن به حالت V شکل و لاغر و کوچک شدن صورت و همچنین برجسته شدن گونه ها از جمله فواید زاویه سازی صورت و فک می شود. از دیگر مزایا و فواید زاویه سازی صورت و فک می توان به مواردی همچون ریزتر دیده شدن بینی ، درشت تر شدن چشم ها و حتی جوانسازی پوست اشاره کرد‌. البته علی رغم فواید زیاد اما زاویه سازی صورت و فک برای هر کسی مناسب نیست و افرادی که مایل به انجام زاویه سازی فک و صورت هستند باید یک سری ویژگی ها را داشته باشند زیرا اگر زاویه سازی برای شخصی مناسب نباشد و اقدام به انجام آن کند ممکن است باعث نتیجه های برعکسی شود‌ پس اگر خواهان استفاده از مزایا و فواید زاویه سازی صورت هستید باید حتما ویژگی هایی که در ادامه می گوییم را داشته باشید.

افراد دارای فک مربعی یا پهن، چانه دایره ایی، فک بدون زاویه، گونه های چاق، در صورت داشتن هر کدام از این ویژگی ها شما کاندید مناسبی برای انجام زاویه سازی فک هستید. همچنین داشتن ویژگی هایی همچون صورت بسیار چاق یا لاغر، پوست دچار افتادگی، فک پایینی کوچک، گونه های کوچک، بینی بزرگ شما را باید از زاویه سازی فک و صورت منصرف کند زیرا این ویژگی ها باعث می شوند که عمل زاویه سازی به خوبی انجام نشود و نتیجه دلخواه را ندهد. اما در مورد روش های مختلف زاویه سازی فک و صورت همان طور که گفته شد راه های زیادی وجود دارد و اینکه کدام روش برای شما مناسب خواهد بود بستگی به نظر پزشک متخصص شما خواهد داشت. پزشک شما با در نظر گرفتن حالت چهره و گردن و دیگر ویژگی ها روش های مناسب و هم چنین ریسک ها، خطرات احتمالی و نتایج مورد انتظار را به شما معرفی خواهد کرد و شما باید یک روش را انتخاب کنید. البته قبل از اقدام به هرکاری شما باید یک سری اعمال همچون انجام تست حساسیت را برای اطمینان  انجام دهید. از جمله روش های زاویه سازی فک و صورت می توان به تزریق چربی، ژل،بوتاکس و عمل جراحی و استفاده از پکیج زاویه سازی فک اشاره کرد.

دستگاه زاویه سازی فک


یکی دیگر از روش های زاویه سازی فک استفاده از دستگاه برای زاویه سازی فک است. معمولا دستگاه زاویه سازی صورت با هدف مستقیم تاثیر گذاشتن بر روی عضلات موجود در صورت و فک  و فرم دهی به آن ها عمل می کند. معمولا همراه دستگاه زاویه سازی فک تمرینات تخصصی و کرم های گیاهی ترکیبی ویژه برای زاویه سازی فک به مشتریان ارائه داده می شوند. از این دستگاه معمولا به مدت ۳۰ الی ۴۵ روز استفاده می کنند که البته این مدت با توجه به نیاز مراجعه کننده می تواند متغیر باشد. 

خط لبخند


برای دانستن اینکه خط لبخند چیست یا اینکه خط خنده کجاست باید بگوییم که خط لبخند یا خط خنده در واقع چین و چروک های کناره های دهان و نزدیک چشم ها است. خط لبخند معمولا به هنگام خندیدن بیشتر نمایان می شود. برای اینکه بدانید خط لبخند را چگونه از بین می برند باید گفت که روش های مختلفی برای از بین بردن خط لبخند وجود دارد این روش ها علاوه بر از بین بردن خط لبخند باعث داشتن لبخند زیبا نیز می شوند. البته شدت خط لبخند یا همان چین و چروک های اطراف دهان در افراد مختلف متفاوت است. برای از بین بردن خط لبخند روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.


• تزریق فیلر :


یکی از روش های از بین بردن خط لبخند استفاده از فیلر است. در این روش نیازی به عمل جراحی و بیهوشی نیست و ریسک های کمتری را نیز دارد. ماده ی اصلی موجود در اغلب فیلرهای خط لبخند اسید هیالورونیک است. فیلر را معمولا در چین و چروک اطراف دهان یا همان خطی که از دهان تا بینی ادامه دارد تزریق می کنند و تاثیر آن را همان لحظه نیز می شود دید. از معایب این روش می توان به این اشاره کرد که در صورت استفاده مکرر از فیلر ممکن است جای زخم عمیقی رو پوست اطراف دهانتان بماند و این امر باعث جلوگیری از تزریق دائمی فیلر برای از بین بردن خط لبخند خواهد شد. معمولا فیلرها به مدت ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارند.


• بوتاکس:


دیگر روش برای از بین بردن خط لبخند تزریق بوتاکس است. سم یا توکسین بوتولینوم موجود در بوتاکس از پرکننده های خط لبخند هستند. در این روش متخصص با استفاده از یک سوزن کوچک بوتاکس را به خط لبخند تزریق می کند این مواد موجود در بوتاکس باعث ضعیف شدن ماهیچه ها می شوند در واقع باعث رهایی ماهیچه و خطوط خنده و چین و چروک ها می شود. با این کار این چین و چروک ها کمتر مشخص می شوند و در واقع نتایج کار در چند روز اول مشخص خواهد شد. این روش دارای دوره نقاهت کمی است و معمولا پی از ۲۴ ساعت قادر خواهید بود به فعالیت های خود بازگردید. از جمله عوارض بوتاکس می توان به سر درد، قرمزی و خارش اشاره کرد که البته به مرور زمان از بین خواهند رفت. هم چنین دوام این روش معمولا ۳ ماه است و برای ماندگاری باید دوباره برای تزریق به پزشک خود مراجعه کنید.

• عمل جراحی:


از جمله روش دیگر برای از بین بردن خط لبخند است. این روش برای کسانی مفید است که به دنبال نتایج چشمگیر و ماندگاری طولانی هستند. لیفت صورت با عمل جراحی روشی است برای از بین بردن چین و چروک های صورت به ویژه خط لبخند است.  با این روش تمام چین و چروک صورت خود را به طور همزمان می توانید از بین ببرید. البته این روش با وجود داشتن مزیتی هم چون ماندگاری اما دارای معایبی مانند عفونت، درد، ایجاد جای زخم و آسیب های عصبی نیز است که البته شدت آن و رخ دادن یا ندادن آن ها در افراد مختلف متفاوت است.

همچنین شما میتوانید مقاله لیفت صورت به صورت طبیعی را هم مطالعه کنید

• لیزر درمانی:


در این روش رفع خط لبخند که در واقع یک نوع لایه برداری است، لایه های سطحی سلول های پوستی برداشته می شوند. در واقع این روش با برداشتن لایه های بالایی و مشخص کردن لایه های زیرین پوست لک های پوستی و چین و چروک ها را از بین می برد. التهاب، تورم، درد، جای زخم از عوارض این روش است که پس از چند روز از بین خواهند رفت.

• میکرونیدلینگ:


یکی دیگر از روش های از بین بردن خط لبخند است که باعث القای کلاژن طبیعی به پوست می شود. معمولا با بالا رفتن سن پوست کلاژن و کشسانی خود را از دست می دهد و به همین دلیل از این روش برای افزایش کلاژن پوست در مناطق چروک شده مثل خط لبخند استفاده می کنند. با انجام میکرونیدلینگ مقدار کلاژن پوست را افزایش می دهند و با این کار چروک های صورت از جمله خط لبخند پر می شوند‌. معمولا پزشک متخصص در این روش از غلتک و چند سوزن کوچک استفاده می کند. این روش به طور تددیجی اثر می گذارد و معمولا نتیجه نهایی پس از ۹ ماه مشخص می شود.

از اینکه تا انتها این مقاله را مطالعه کردید بسیار سپاسگزارم. امیدوارم که با اطلاعات داده شده و روش های گفته شده برای از بین بردن خط لبخند بتوانیم در جوانسازی پوست شما کمک کرده باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + ده =