دستگاه زاویه سازی فک چیست؟

دستگاه زاویه سازی فک وسیله ای است جهت رسیدن به فرم دلخواه صورت ،زاویه سازی عضلات صورت،رفع چربی ها و آب اضافه زیر پوست و رفع غبغب است. این دستگاه که به ابتکار گروه مایا برای اولین بار در کشور تولید می شود دارای مجوز تولید از وزارت صنعت ، معدن و تجارت است که پس از طی مراحل قانونی مربوطه موفق به اخذ تاییدیه رسمی مراجع ذیصلاح شده است. در اینجا در خصوص نوع متریال ، نوع کارآیی و مکانیزم اجرایی دستگاه توضیحات کاملی ارائه خواهد شد.
متریال ( مواد اولیه تشکیل دهنده) : سیلیکون رابر

معرفی سیلیکون رابر

از خانواده الاستومرها است با خواص فیزیکی مشابه لاستیکهای دیگر اما فاقد بسیاری از عیوب آنها می باشد که به پاره ای از مزایای سیلیکون اشاره می شود:

  • قدرت تحمل تغییرات دما در شرایط معمولی از ۵۰- تا ۲۰۰+ درجه سانتیگراد و در شرایط خاص از ۱۱۰- تا ۳۲۰+ درجه سانتیگراد
  • مقاوم در مقابل اشعه ماورا بنفش ،مادون قرمز ،گاما و تاثیر ناپذیری ازاوزون
  • شفافیت و در عین حال قابلیت رنگ پذیری در طیف گسترده
  • قابلیت شکل گیری در مقاطع و ابعاد گوناگون
  • درزگیر مقاوم و با طول عمر بالا
  • طول عمر بسیار زیاد در مقایسه با لاستیکها و از همه مهمتر اقتصادی بودن آن در مقابل تعدد قطعات لاستیکی و صرفه جویی در وقت ،هزینه ها ،تعمیرات و نگهداری و در نتیجه دستیابی به بهره وری بالاتر

مواد اولیه و کامپاند

امروزه در راستای ارتقاء کیفی جایگزینی سیلیکون به علت ویژگیهای برتر در مقایسه با سایر لاستیک ها این صنعت سیلیکون رابر HTV را به صورت خام و کامپاند کاملا تخصصی Ind Grad,Food Grad,Med Grad – GP و بهینه جهت مصرف کنندگان صنایع لاستیک و صنایع سیم و کابل و مقره سازان ارائه می نماید.
صنایع لوازم خانگی:
با در نظر داشتن خواص فیزیکی و شیمیایی و مقاوت غیر قابل انکار سیلیکون در قیاس با سایر لاستیک ها سیلیکون کاربردی ویژه در صنایع لوازم خانگی را داراست . از جمله استفاده از محصولات سیلیکونی در اجاق گازهای فردار موجب بهینه سازی در مصرف انرژی و جلوگیری از خروج حرارت و ضربه گیری مناسب درب های فر میگردد و مضافا استفاده از سیم های روکش سیلیکونی و وارنیش های سیلیکونی نشت الکتریکی را به حداقل می رساند.با توجه به بهداشتی بودن سیلیکون و داشتن خواص ضد باکتری آن سیلیکون بهترین پلیمر جهت واشرهای مورد استفاده در درب های دیگ زودپز ،فلاسک سرخ کن ، ظروف نگهدارنده غذا و سایر مواردی که در تماس با مواد عذایی می باشد.


صنایع خودرو:
گسترش صنایع خودرو سازی در ایران و جهان موجب گشته تا رعایت استانداردهای ایمنی در خصوص مصرف انواع قطعات سیلیکونی چون وکیوم دور شیشه های ایمنی اتومبیل ، تیغه های برف پاک کن ، بوتهای سر شمع ، شلنگ سرریز آب رادیاتور و واشر سر سیلندر از جمله تولیدات باشند.


صنایع ساختمانی:
خواص سیلیکون در مقایسه با سایر درزگیرها مانند PVC – EPDM و سایر پلیمرها:
– مقاومت در برابر تغییرات درجه هوا ۵۰- تا ۲۰۰- درجه در شرایط عادی و در شرایط خاص ۱۱۰- تا ۳۲۰+ درجه سانتیگراد.
– مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش ، مادون قرمز ، گاما ، و تاثیر ناپذیری ازاوزون.
– شفافیت و در عین حال قابلیت رنگ پذیری در طیف گسترده به هنگام تولید.
– درزگیر مقاوم با طول عمر بالا.
– مهمتر از همه اقتصادی بودن سیلیکون در دراز مدت ، زیرا لاستیکهای غیر سیلیکونی به سرعت در مجاورت اوزون ، سرما ، گرما و اشعه های موجود در نور خورشید مقاومت خود را از دست داده و در نتیجه در طول زمان دچار شکستگی و نهایتا پوسیدگی می گردد و همین امر باعث بالا رفتن مقدار مصرف سوخت و هدر رفتن انرژی و ورود گرد و غبار به محیط می شود.


صنایع روشنایی:
با توجه به ویژگیهای محصولات سیلیکونی ، در کشورهای توسعه یافته و صنعتی جهت درزگیری تابلوهای برق ، پروژکتورها ، و چراغهای خیابانی به دلیل تغییرات درجه حرارت محیط و فرسایش بسیار زیاد لاستیکها یا نمدهای متداول به صورت استاندارد اجباری از نوارهای سیلیکونی استفاده می گردد ، استفاده از گسکتهای نامناسب در چراغهای خیابانی که بر اثر دمای حاصی از لامپ و همچنین نفوذ گرد و غبار و بخار آب و حشرات ، موجب کدر شدن شیشه یا رفلکتور می گردد در نتیجه طول عمر چراغ کوتاه و کیفیت روشنایی به شدت کاهش می یابد و همچنین بنا به دلیل فوق گسکتهای سیلیکونی برای تابلوهای برق بهترین محافظ کنتاکتورها و سایر قطعات داخلی تابلو می باشد. لذا سیلیکون برای بالا بردنIP محصولات فوق الذکر نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید. طبق تحقیقات به عمل آمده طول عمر گسکتهای سیلیکونی معادل پنج تا هفت برابر سایر گسکتها می باشد.


صنایع سیم و کابل:
مزیتهای سیم و کابل با روکش سیلیکونی: از انجایی که سیم و کابل روکش شده غیر سیلیکونی نتوانسته است پاسخگوی فن آوری امروزی باشد ، سیم و کابل با روکش سیلیکون هر روزه کاربرد گسترده تری می یابد.
سیلیکون ماده است که تا کنون بهترین عایق شناخته شده است و در عین حال عایقی است که ایمنی دراز مدت را تامین و نضمین می کند. سیلیکون در عین دارا بودن خاصیت عایقی و عمر طولانی ، پایین آورنده ضریب مصرف انرژی و مقاومت بسیار بالا در میدان مغناطیسی بوده و در سخت ترین شرایط ویژگیهای خود را حفظ می کند. سیلیکون به دلیل خواص فیزیکی و ساختار شیمیایی ویژه و مقاوت بالا در برابر برودت تا ۶۰- و در دمای ۲۵۰+ درجه سانتیگراد و همچنین محیط های با رطوبت بالا کاملا ویژگیهای خود را حفظ می کند در صورتیکه سایر عایق کننده از امتیازات فوق برخوردار نیستند لذا سیلیکون در شرایط فوق بهترین عایق کننده می باشد.


صنایع پزشکی:
پیشرفت های شگرف در عرصه مهندسی پزشکی این شرکت را ملزم به اقدامات اساسی در جهت رفع تنگناها و تولید انواع شلنگ یا تیوپ سیلیکونی شفاف و رنگی همراه با قطعات خاص صنایع دندانپزشکی و سایر موارد نموده و با تولید و عرضه آن به بازار مصرف گامی مثبت در جهت این صنعت ارزشمن بر دارد. پاره ای دیگر از موارد مصرف سیلیکون استفاده آن در آون های آزمایشگاهی و پروفیلهای سیلیکونی به عنوان عایق مناسب در (فور و اتوکلاو) در ابعاد و اندازه های مختلف و همچنین استاپر لوله های آزمایشگاهی از همین جنس است.


صنایع شیر دوشی:
آیا می دانید تمامی لاینر و شلنگهای شیر دوش شما بایستی سیلیکونی باشد؟ چون …
– در لاینر و شلنگ سیلیکونی – میکروب ، ویروس و قارچها قادر به رشد نیستند.
– قابل شستشو با آب جوش ، مقاوم در زمان طولانی (۵۰- تا ۲۵۰+ درجه سانتیگراد )
در این صورت کلیه چربیها که زمینه رشد میکروب ، ویروس و قارچ است از بین می رود.
– در مقابل ضد عفونی کننده های قوی بسیار مقاوم است.
– با استفاده از شلنگهای سیلیکونی در دستگاههای شیر دوشی دامها در مقابل ورم پستان و سایر و سایر بیماریها بیمه نمائیم.
نکته مهم: استفاده از لاینر سیلیکونی باعث افزایش احساس راحتی گاوها ، کاهش صدمه به سر پستان و تورم پستان کاهش لغزش و ورود هوا بداخل شده در نتیجه موجب افزایش میزان شیر دهی و نیز کاهش مقدار باکتری در شیر میگردد.


صنایع متفرقه:
گستردگی مصرف قطعات سیلیکونی در صنایع الکترونیک – مخابرات و ماشین سازی چون عایقهای صفحه کلید کامپیوتر ، شماره گیر تلفن ، بردهای ترازو و درزگیرهای دیگ بخار صنایع بسته بندی قالبهای تولید شکلات و غیره در راستای اهداف این گروه میباشد که همواره می کوشیم در عرصه صنعت و سازندگی سهم خود را در جهت تامین صنایع داخلی و ارتقاء کیفی محصولات خود ادا نماییم.

 

بالا
مشاوره رایگان