زاویه سازی صورت بدون عمل جراحی

زاویه سازی صورت بدون عمل

چرا زاویه سازی صورت بدون عمل جراحی ؟


شما تنها با استفاده از دستگاه زاوایه سازی صورت و انجام تمرینات زاویه سازی صورت در خانه میتوانید به فرم مناسب صورت خودتان برسید و اطلاع داشته باشید که برای زیبا به نظر آمدن صورت شما معیار واحدی وجود ندارد اما علم ورزش ثابت کرده که وقتی تمام عضلات صورتتان در بهترین حالت خودشان قرار بگیرند و ورزیده شوند صورت شما به بهترین شکل نمایان خواهد شد.

زاویه سازی صورت بدون عمل

امروزه یکی از دغدغه ی اصلی خانم ها و آقایان داشتن صورتی زیبا و متقارن است. جزئیات موجود در صورت، زوایا و فرم آن باعث تمایز صورت های افراد می شوند. هم چنین تناسب و تقارن بین اجزای صورت یکی از عوامل مهم زیبایی صورت به شمار می آید. این تناسب و تقارن ممکن است به دلیل نقص مادر زادی یا با افزایش سن و بیماری و تصادف ها از بین برود و به همین دلایل زاویه سازی صورت و زاویه سازی فک بین مردم روشی بسیار محبوب است و دارای طرفداران زیادی است. زاویه سازی صورت و زاویه سازی فک هر دو برای از بین بردن نقص موجود در صورت و فک و هم چنین جوان سازی صورت و پوست به کار می روند. البته روش های زاویه سازی فک و زاویه سازی صورت بدون عمل جراحی بسیاری وارد بازار شده اند که هر فرد با توجه به هدفی که از این عمل ها دارند از این روش ها استفاده می کنند. البته زاویه سازی صورت و فک با عمل جراحی نیز وجود دارند منتهی بنا به دلایلی هم چون بیهوشی کامل و غیر قابل بازگشت بودن و تهاجمی بودن عمل جراحی نیاز به احتیاط و دقت فراوانی دارند. در صورتی که اکنون روش های زاویه سازی فک و زاویه سازی صورت بدون عمل جراحی به وجود آمده اند که بدون عوارض یا با عوارض بسیار خفیفی همراه هستند و هم چنین بازگشت پذیر هستند و به صورت سرپایی انجام می شوند.  با وجود اینکه معیار ثابتی برای زیبایی صورت و ایده آل بودن آن وجود ندارد اما به طور کلی جوامع به معیار های رایجی در مورد فرم صورت های زیبا رسیده اند. به عنوان مثال صورت های قلبی یا V شکل  بین خانم ها و صورت های با فک برجسته بین آقایون مورد قبولیت واقع شده است. بنابراین زاویه سازی فک بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ درجه برای خانم ها و مقداری کمتر برای آقایان بهترین زاویه سازی فک به حساب می آیند. البته این استانداردها و معیارها با گذشت زمان ممکن است دچار تغییر شوند و فرم جدیدی جای آن ها را بگیرد. همان طور که می دانید زاویه سازی صورت در اصل با کمک زاویه سازی فک انجام می شود. زاویه سازی فک یا Orthognathic از کلمه یونایی Orthos به معنی مستقیم و واژه gnathic به معنی فک منشا گرفته است. زاویه سازی صورت یا به اصطلاح کانتورینگ نیز از مفهوم سایه روشن در طراحی و نقاشی منشا گرفته است. بنابراین زاویه سازی فک و صورت باعث اصلاح ناهنجاری های فک و صورت و زیبا و متناسب شدن حالت چهره می شود. همان طور که اشاره شد از جمله دیگر مزایای زاویه سازی فک و صورت جوان سازی پوست، اصلاح ظاهر و ظریف تر شدن بینی و درشت شدن چشم ها است. در کل زاویه سازی فک و صورت هم برای افرادی که از نقص مادرزادی در تناسب چهره رنج می برند و هم برای کسانی که بدون نقص مادرزادی هستند و فقط به خاطر جنبه زیبایی چهره از آن استفاده می کنند مفید و کاربردی است. اگر علاقمند هستید که در مورد روش های زاویه سازی فک و صورت بیشتر بدانید حتما ادامه مقاله را مطالعه کنید.

زاویه سازی صورت 

انواع روش های زاویه سازی فک و صورت بدون عمل جراحی

همان طور که گفته شد روش های زاویه سازی فک و صورت متعددی وجود دارد. اینکه کدام یک از روش ها برای شما مناسب تر خواهد بود به نظر متخصصی که به آن مراجعه کرده اید بستگی دارد. متخصص این کار با در نظر گرفتن حالت چهره و گردن و دیگر خصوصیات در مورد ظاهر شما یکی از روش های زاویه سازی فک و صورت را انتخاب می کند و تمام اطلاعات و ریسک ها و نتایج آن را با شما در میان می گذارد تا بتوانید آگاهانه تصمیم خود را بگیرید. از جمله روش های زاویه سازی فک و صورت عمل جراحی است. در عمل جراحی ریسک و تهاجمی بودن بسیار بالاتر از روش های دیگر است و معمولا برای افرادی مناسب است که با زاویه سازی جزئی نمی توانند به نتیجه دلخواه خود برسند‌ به عنوان مثال افرادی که در ناحیه گردن و فک پوست شل دارند با روش های زاویه سازی فک و زاویه سازی صورت بدون عمل جراحی نمی توانند به نتیجه خوبی برسند و حتما باید به عمل جراحی رجوع کنند. در زاویه سازی فک با عمل جراحی مقداری از استخوان فک را می تراشند و این گونه باعث کوچک شدن اندازه فک می شوند و به همین دلیل است است که زاویه سازی فک و صورت با عمل جراحی غیر قابل بازگشت است و عمل سنگینی به حساب می آید. بنابراین ما در ادامه مقاله برای شما روش های زاویه سازی فک و زاویه سازی صورت بدون عمل جراحی را آورده ایم. این روش ها بسیار ساده هستند و عوارض بسیار کمتری نسبت به عمل های جراحی دارند و در بعضی از آن ها اصلا عوارضی وجود ندارد.

بهترین و استاندارد ترین روش زاویه سازی صورت به خصوص برای زاویه فک مردان آن روشی است که بر اساس آناتومی عضلات صورت شما پیاده می شود. البته این را هم خاطر نشان کنم که وقتی درباره عضله صحبت میکنیم دیگر تفاوتی بین زاویه سازی فک آقایان با خانم ها وجود ندارد و عضلات بر اساس تمرین های اصولی ورزشی و تغذیه سالم شکل میگیرند. شما با تهیه پکیج زاویه دهی و عضله سازی فک و صورت به راحتی میتوانید عضلات صورت خودتان را به صورت کاملا علمی و طبیعی فرم دهید و مطمعن باشید این بهترین فرم صورت شما خواهد بود

تزریق ژل: یکی از روش های زاویه سازی فک و زاویه سازی صورت بدون عمل جراحی، تزریق ژل قابل جذب است. این روش به عنوان روشی غیر تهاجمی استفاده می شود. این ژل ها معمولا از ترکیبات طبیعی هم چون هیالورونیک اسید و کلسیم ساخته می شوند و با هدف حجم دهی یا زاویه سازی در قسمت فک و یا صورت، پر کردن فرورفتگی های شقیقه و حتی گردن به کار برده می شوند. هم چنین این روش به دلیل کلاژن به کار رفته در ژل  باعث جوانسازی و شادابی و آب رسانی پوست نیزمی شود. مدت زمان تزریق ژل عمدتا  ۱ تا ۲ سال است و پس از آن باید دوباره برای تزریق مجدد به پزشک مراجعه کنید. البته لازم به ذکر است که ژل های تقلبی در بازار به وفور وجود دارند و همین امر باعث شده که کلاهبرداران از این فرصت سو استفاده کنند و سلامت مراجعه کنندگان را به خطر بیندازند. این ترکیبات نامرغوب به کار برده شده در ژل های تقلبی باعث آسیب های جدی به پوست شما می شود که ممکن است حتی جبران ناپذیر باشند پس اکیدا توصیه می شود برای تزریق ژل ها به مراکز معتبری مراجعه کنید. تزریق ژل با بی حسی موضعی انجام می شود. پس از بی حس کردن ناحیه مورد نظر برای تزریق، فیلر را با استفاده از سوزن های مخصوص وارد پوست می کنند. مدت زمان این کار نهایتا ۳۰ دقیقه طول می کشد و دوره نقاهت آن نهایتا یک هفته ایی است. البته عوارض زاویه سازی فک با ژل کم نیستند. از جمله عوارض زاویه سازی فک با ژل می توان به عدم تقارن، عفونت، کبودی و ورم و حساسیت به مواد اشاره کرد.

زاویه سازی صورت بدون تزریق ژل

ورزش از جمله دیگر روش های زاویه سازی فک و زاویه سازی صورت بدون تزریق ژل یا عمل جراحی است. زاویه سازی فک با ورزش در طولانی مدت باعث ایجاد خط فک می شود. در فضای مجازی فیلم های مختلفی برای آموزش زاویه سازی فک با ورزش وجود دارند‌، یکی از این تمرینات بسیار ساده و تاثیر بخش، لبخند است. لبخند باعث سفت کردن عضلات صورت و تقویت کننده فک می شود. روش دیگر آدامس جویدن است که روش بسیار خوبی است و در طولانی مدت نتیجه بخش خواهد بود که البته بهتر است از آدامس های بدون قند استفاده کنید. البته باید گفت که زاویه سازی فک با ورزش یکی از روش های زاویه سازی فک و زاویه سازی صورت بدون عمل جراحی به حساب می آید و می تواند نتایج خوبی برای زاویه دار کردن فک و صورت به شما بدهد اما اگر به دنبال زاویه دار کردن صورت به شکل V هستید این روش زیاد برای شما کاربرد نخواهد داشت.

بوتاکس:  یکی دیگر از روش های زاویه سازی فک و زاویه سازی صورت بدون عمل جراحی  بوتاکس است. از این روش برای زاویه دار کردن صورت  و باریک کردن خط فک از طریق فلج کردن و کاهش حجم عضلات استفاده می شود. هم چنین لازم به ذکر است که بوتاکس معمولا حاوی سم بوتولینوم است. با تزریق این سم به عضله ماستر در هر دو طرف صورت از انقباض عضلانی آن کم می شود و فرم فک و چانه به دلخواه کشیده می شود. این روش برای افراد دارای صورت مربعی انتخاب بسیار مناسبی است. این روش معمولا بدون درد است و حتی نیازی به تزریق بی حس کننده نیست و به مدت ۶ تا ۱۸ ماه باقی می ماند که پس از این مدت باید دوباره برای تزریق مجدد به متخصص خود مراجعه کنید.

زاویه سازی فک بدون بوتاکس

زاویه سازی فک با دستگاه: این روش از دیگر روش های زاویه سازی فک و زاویه سازی صورت بدون عمل جراحی به حساب می آید که البته برای نتیجه گرفتن از آن باید طولانی مدت از آن استفاده کنید. اکنون در بازار نیز دستگاه های زاویه ساز فک و صورت مختلفی وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که حتما از برند معتبر و دستگاه اصلی استفاده نمایید تا به دندان های شما فشاری وارد نشود در این صورت با خریداری کردن این دستگاه زاویه سازی فک می توانید از آن استفاده کنید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =