زاویه سازی فک

زاویه سازی فک یکی از محبوب ترین عمل های موجود در علم پزشکی به شمار میرود و محبوبیت نسبتا خوبی بین مردم پیدا کرده است.

در عصر جدید یکی از رکن های مهم یک زندگی خوب چهره افراد میباشد که عمل های جراحی و …. ابزاری برای رسیدن به این زیبایی به شمار میرود.

همه ما میدانیم که داشتن صورتی هموار و تو پر باعث جذابیت بیشتر افراد میشود اما بسیاری از افراد حتی با روش های آن آشنایی ندارند و این باعث شده است که از کار خود راضی نباشند.

با افزایش سن و به وجود آمدن عوامل پیری ماهیچه های صورت به تدریج دارای افتادگی بد فرم میشود که موجب پایین آمدن اعتماد به نفس و از بین رفتن امید میشود.

عمل های که بر روی صورت در دهه های گذشته انجام شده یکی از محبوب ترین عمل های پزشکی به شمار میرود که طبق تحقیقات انجام شده در آمریکا حدود 30 درصد از عمل های که در کلینیک و بیمارستان ها انجام میشود مربوط به زیبا سازی صورت است که حدود نیمی از افرادی که این کار را انجام داده اند از کار خود راضی نبوده اند.

چگونگی به وجود آمدن عمل زاویه سازی فک:

زاویه سازی فک یا همان عمل فک ابتدا یک عمل زیبایی به شمار نمی رفت و برای درمان افرادی که در اتفاقاتی ناگوار از جمله تصادف های رانندگی و دعوا و … ضربه های شدیدی به صورتشان وارد میشد به کار میرفت  که باعث از بین رفتن فرم اصلی صورت فرد و به وجود آمدن برآمدگی میشد ، که این باعث شد که عمل زاویه سازی فک به وجود آید.

البته امروزه علاوه بر اینکه این عمل خاصیت درمانی دارد ، بیشتر برای عمل های زیبایی به کار میرود و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس افراد میشود .

از آنجایی که داشتن صورت v شکل موجب زیبایی بیشتر صورت آقایان و زنان میشود این عمل (زاویه سازی چانه) به یکی از عمل های پر طرفدار تبدیل شده است .

زاویه سازی فک مردان:

برخلاف نظرات عام مردم که فکر میکنند عمل های زیبایی مختص زنان و دختران است ، باید توجه کرد که عمل های زیبایی در مردان نیز ترویج پیدا کرده است و زاویه سازی فک مردان یکی از محبوب ترین عمل ها در جهان به شمار میرود که بسیاری از آن ها به دلیل نداشتن بودجه کافی و شرایط عمل جراحی به سراغ زاویه سازی فک مردان با ورزش(زاویه سازی چانه مردان) روی می آورند.

عمل زاویه فک مردان بیشتر از طریق زاویه سازی فک طبیعی به وسیله دستگاه های مربوطه انجام میشود.

زاویه سازی فک چیست ؟

(زاویه سازی فک به انگلیسی :Jaw angulation)

زاویه سازی فک به عملی گفته میشود که طی آن با انجام کار هایی مانند برداشتن یا اضافه کردن استخوان و گونه و غبغب یا …. فرم و شکل صورت به حالت v شکل در می آید.

اگر خواهان صورتی لاغر تر یا تو پر تر یا زیبا تر هستید حتما باید اطلاعات مناسب در مورد عمل زاویه سازی فک و صورت داشته باشید .

زاویه سازی فک علاوه بر اینکه باعث فرم دهی به صورت و جوان سازی و زیبایی پوست میشود ، صورت شما را به حالت V شکل در می آورد.

 

آیا زاویه سازی فک دائمی است؟

بسیاری بر این باورند که زاویه سازی فک یا صورت دائمی بوده و هیچ گونه عوارض یا نیاز ترمیمی را به همراه ندارد اما این نظریه بسیار غلط و اشتباه می باشد چون زاویه سازی صورت نیز زیر مجموعه عمل های زیبایی به شمار می رود و نیاز به ترمیم و زیر نظر داشتن دکتر هم هست.

میتوانید بررسی این موضوع را در مطلب آیا زاویه سازی فک دائمی است بخوانید.

 

 

زاویه سازی فک چگونه انجام میشود ؟

زاویه سازی فک و صورت:

این عمل در مدل های مختلفی انجام میشود که میتوان آن ها را به دو دسته روش های شیمیایی و روش های غیر شیمیایی تقسیم کرد .

 

زاویه سازی فک با روش های شیمیایی :

زاویه سازی فک با روش های غیر شیمیایی (موقت):

بسیاری از افراد در طب های مختلف از روش های شیمیایی بیزارند و سراغ روش های غیر شیمیایی میروند زیرا هم هزینه کمتری را به همراه دارد و هم خبری از آمپول و بیهوشی نیست و در دو روش هم یک خروجی را شاهد هستیم.

که این روش بسیار موثر تر از روش های شیمایی بوده اما باید این موضوع را در نظر بگیریم که زاویه سازی فک با روش های غیر شیمایی نیاز به مطالعه بیشتر نسبت به روش های شیمیایی دارد زیرا دارای طیف وسیعی از ترفند ها است.

زاویه سازی فک با نخ :

زاویه سازی فک با نخ یکی از جامع ترین انتخاب ها برای فرم دهی ، جوان شدن پوست و… است چون خطر ریسک جراحی را ندارد و یک خروجی بسیار خوب را به شما میدهد .

نحوه کار آن به این صورت است که نخ های مخصوص (دارای خار های بسیار ریز برای جذب شدن هر چه بهتر به پوست ) را در زیر پوست قرار میدهند و عضلات پوست را به طرف مربوطه زاویه میدهند .

در روش زاویه سازی فک با نخ به دلیل اینکه نخ ها در کوتاه مدت جذب پوست میشود اثر زاویه گرفتن طی 2 الی 3 هفته بروز پیدا میکند و یکی از مطمئن ترین روش ها برای زاویه سازی فک میباشد.

 

زاویه سازی فک دائمی (شیمیایی) :

یکی از اصلی ترین روش های زاویه سازی که بسیاری از افراد به سراغ آن میروند زاویه سازی فک با جراحی (زاویه سازی فک دائمی )میباشد و برای افرادی مناسب است که خواهان یک خروجی دائمی هستند و خطر تیغ جراحی را به جون میخرند.

زاویه سازی فک بدون جراحی(شیمیایی):

اگر شرایط ورود به یک عمل جراحی را ندارید و میخواهید برای چند مدت کوتاه صورت شما به حالت خوبی در آید حتما از روش زاویه سازی فک با تزریق چربی استفاده کنید.

در روش زاویه سازی فک با تزریق چربی نیازی به تیغ جراحی و بیهوشی نیست اما باید درد چند آمپول(احتمال به وجود آمدن کبودی نیز است) که حاوی موادی مانند ژل و بوتاکس و چربی … هستند را تحمل کنید تا صورت شما خوش فرم شود اما موضوع که بسیار مهم است اینکه خبری از دائمی بودن نیست و باید هر چند وقت یک بار عمل ترمیم صورت گیرد .

زاویه سازی فک با جراحی :

زاویه سازی فک با جراحی یکی پر خطر ترین روش های زاویه سازی فک میباشد زیرا شما در بی هوشی کامل به سر میبرید و احتمالا از عواقب آن خبردار هستید .

در این روش ابتدا دکتر شرایط فرد مورد عمل را بررسی میکند و اگر مشکلی اعم از بیماری خاص یا قلبی یا … (که شرایط جسمانی فرد را مورد خطر قرار دهد ) داشته باشد  موجب مشکلی در عمل نشود.

پس از بیهوشی کامل پوست را برداشته و شروع به برش فک میکنند تا بتوانند عمل زاویه سازی فک را انجام دهند .

پس اگر ریسک و خطر انجام این کار را به جان میخرید ، عمل زاویه سازی فک میتواند یک انتخاب خوب برای شما باشد .

 

زاویه سازی فک بدون تزریق (غیر شیمیایی) :

(زاویه سازی فک بدون عمل جراحی)

همانطور که در بالا اشاره کردیم بسیاری از افراد از به وجود آمدن عوارض روش های شیمیایی و عمل های زیبایی نفرت دارند و حاضر هستند که ابتدا روش هایی مانند زاویه سازی فک با ورزش و ….. را امتحان کنند و سپس اگر روش های سنتی جوابگو نبود به سراغ روش های شیمیایی و عمل بروند .

زاویه سازی فک با ورزش و روش های سنتی قابل انجام است اما نکته ای که وجود دارد این است که فرد باید دارای صبر و حوصله فراوانی باشد و انتظار وقوع تغییر دو روزه را نداشته باشد.

در بالا به معایب و مزایای تمامی روش ها پرداختیم اما نکته ای که وجود دارد این است که روش های شیمیایی بسیار برای افرادی مناسب بود که از تیغ جراحی نمی ترسیدند و خروجی سریعی از کار خود میخواستند و روش های غیر شیمیایی برای افرادی مناسب است که میخواهند هزینه کمتری کنند و صبر و حوصله بیشتری را ضمیمه کار خود کنند.

و این سوال پیش می آید که آیا روشی است که مزایای بیشتری از هر دو روش داشته باشد ؟

در جواب این سوال باید بگوییم بله ، زیرا روشی به نام زاویه سازی فک با دستگاه وجود دارد.

دکتر خوب برای زاویه سازی صورت:

همان طور که فهمیدیم برای زاویه سازی صورت روش های متفاوت و گوناگونی وجود دارد که برای انجام آن حتما باید به دکتر مراجعه نمود اما با توجه به قیمت زاویه سازی فک و مضرات تزریق چربی و عمل جراحی … بسیاری از افراد از رفتن به دکتر پشیمان میشوند اما شما میتوانید دکتر خوب برای زاویه سازی صورت خود باشید و فقط نیاز به یک دستگاه زاویه سازی فک دارید.

ورزش برای زاویه سازی فک به وسیله دستگاه هر چند وقت گیر است اما هم یک خروجی بی نظیر را به شما تحویل می دهد هم به صورت دائمی می باشد.

 

دستگاه زاویه سازی فک  :

زاویه سازی فک با دستگاه یکی از بهترین روش های زاویه سازی  که بسیاری از دانشگاه های معتبر آن را تایید کرده اند که روشی بسیار مطمئن با خروجی غیر قابل باور است.

بسیاری از افراد حتی فکر نمی کردند که روزی عمل زیبا سازی بدون تیغ و بیهوشی عمل امکان پذیر باشد.

زاویه سازی صورت با ورزش یکی از روش هایی است که بهترین بازدهی را با کمترین هزینه به شما خواهد داد.

زاویه سازی صورت با دستگاه بد لیل تاثیر مستقیم بر روی تک تک عضلات صورت باعث شکل دهی ، فرم دهی و تقویت عضلات صورت می شود .  دستگاه زاویه سازی فک و صورت مانند بسیار از وسیله هایی که بر پایه ورزش عضلات و تقویت عضلات بدن کار می کنند عمل می کند .

البته این نکته حائز اهمیت است که برند های متفرقه با داشتن کیفیت پایین قصد گول زدن مخاطب را دارند تا بتوانند پول خوبی از این راه در بیاورند .

میتوانید جهت مشاهده فیلم زاویه سازی صورت و فیلم زاویه سازی صورت با چربی به بخش گالری تصاویر مراجعه کنید.

میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب ما تماس حاصل فرمایید تا شما را انجام این امر کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =